AtlanticBaltic - vali õhk-vesi küttelahendusSoodne ja toimiv koduküte õhk-vesi soojuspumbaga

Veerandsada aastat tagasi oli elektriküte Eestis populaarne, sest süsteem maksis vähe ja elekter veelgi vähem. Kui üheksakümnendad jäid selja taha, hakkas elektri hind kerkima nagu pärmitaigen ning elektriküttele hakati otsima muud lahendust.

Praeguseks on elektriküte tagasi turul. Uuel moel. Õhk-vesi soojuspumbad on trendikas uus lahendus, sest seadmed on soodsad, paigaldus lihtne ning igakuised kulud mõõdukad. Pumpa ostma hakates tuleb aga eeltööd teha ning spetsialistidega konsulteerida, et leida parim võimalik valik, mis vastab just teie vajadustele.

Pumpade hinnad on võrdlemisi erinevad sõltuvalt nende võimekusest. Parima lahenduse saavutamisel mängib kütteliikide puhul suurt rolli maja vanus, soojustus, akende suurus ja kvaliteet ning mitmed teised tegurid. Siiski on kulude suurus nt. võrreldes ioonkatlaga (sama, mis elektriküte) pea kaks-kolm korda väiksem ning õhk-vesi soojuspumba paigaldamine soodne, sest süsteem on juba välja ehitatud.

Nagu kõigi teiste toodetega, on kallimad seadmed üldjuhul võimekamad, rohkemate funktsioonidega, iseasi, kas neid kõiki alati tarvis on. Seega tuleb end valiku ja hindadega kurssi viia, samuti jälgida, et pumpa ise paigaldades või oskamatut paigaldajat kasutades garantii ei kehti ja suure tõenäosusega saab toode kahjustada.

Toote infos väljatoodud köetav maht lähtub heast soojustusest ja tavapärasest ruumi kõrgusest, seega kehva soojustuse ja kõrgete lagedega majas see ei kehti ja kui soojustust parandada pole plaanis, tuleb osta märksa võimekam seade!